Середня загальноосвітня школа № 316 була заснована у 1995 році, з 2004 року – спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 316 з поглибленим вивченням української мови, а сьогодні – Ліцей № 316 Дарницького району м. Києва – це сучасний заклад з талановитим освіченим педагогічним колективом та обдарованими здобувачами освіти. І педагогам, і учням є чим пишатися, адже випускники нашої школи є Золотими та Срібними медалістами, 98 відсотків випускників успішно вступають до закладів вищої освіти, більше половини з них – на бюджетну форму навчання. Виховання в учнів поваги й любові до української мови, бажання її поглибленого вивчення і досконалого володіння було й залишається головним пріоритетом педагогічного колективу. Вже з 1 класу вивченню української мови приділяється особлива увага. Співцем рідної мови був Великий Кобзар – Тарас Шевченко. Тому зусиллями творчих педагогів, учнів, батьків у закладі освіти в березні 2014 року був відкритий музей Тараса Шевченка, який має звання «Зразковий музей», та музей історії закладу. Водночас на високому рівні вивчається англійська та німецька мови.

       Ліцей  постійно підтверджує своє кредо: «Від творчого учителя – до обдарованого учня». Педагоги беруть участь у конкурсах педагогічної майстерності «Учитель року» та посідають призові місця серед колег району та міста. Учні є лауреатами  численних районних та міських конкурсів, олімпіад, МАН.

       Ліцей має свої особливості організації освітнього процесу. Учні 5-7-х класів навчаються за програмою НУШ, у 8-9-х класах упроваджено допрофільне навчання з поглибленим вивченням української, англійської мови, математики. 10-й та 11-й класи навчаються за профілями української,  іноземної філології, економічним та історичним профілями.

       Упровадження профільного навчання дає змогу учням, починаючи з 10-го класу, професійно зорієнтуватися, обрати заклад вищої освіти  та цілеспрямовано йти до мети. Заклад має достатню кількість гуртків та секцій різного спрямування, щоб учні мали змогу розвивати свої творчі здібності, здобувати спортивні першості. Для цього у ліцеї є два обладнаних спортивних зали, великий спортивний майданчик з тренажерами. З метою розвитку інтелектуальних здібностей у закладі освіти запроваджуються та використовуються новітні інтерактивні технології: мультимедійні комплекси, проєктори, комп’ютерні класи.

       Ліцей є майданчиком наукової та експериментальної діяльності: «Енергоефективні школи», «STEM-освіта», «ІТ-студії». Сьогодні заклад має достойну навчально-методичну базу та інші об’єкти для навчання і виховання конкурентноздатної особистості у сучасному професійному просторі: 3 комп’ютерні класи, 2 кабінети мистецтва;  бібліотеку і читальну залу; актову та конференц-залу; їдальню; 44 кабінети, обладнані сучасною теле- і відеотехнікою; 1 хореографічну залу.

       Заклад освіти тісно співпрацює з батьківською громадськістю. Стало доброю традицією проведення індивідуальних зустрічей з батьками та Освітніх Хакатонів, де кожен має можливість відчути себе справжнім лідером та зробити внесок у розвиток ліцейної спільноти.

       Обличчя ліцею – її високопрофесійний, відповідальний, ініціативний та згуртований педагогічний колектив. Разом ми будуємо заклад, де кожен учасник освітнього процесу – цілеспрямована, яскрава та творча особистість!