Вперше в Україні стартує Національний тиждень безбар’єрності— ініціатива, що об’єднує Міністерство освіти і науки України, Міністерство соціальної політики та Офіс Уповноваженого з прав людей з інвалідністю. Цього року тиждень триватиме з 19 по 25 травня та зосереджується на розвитку доступного, чуйного й безбар’єрного середовища в дошкільній, загальній середній та позашкільній освіті.

У сучасному освітньому просторі важливо не лише що ми навчаємо, а й як ми комунікуємо. Слова мають значення: вони можуть підтримувати або відштовхувати, відкривати можливості або створювати бар’єри. Особливо це важливо в роботі з дітьми, батьками та колегами.

Саме тому створено «Довідник безбар’єрності», який допомагає позбутися подібних бар’єрів у комунікації. Він створений, для того щоб мова в публічному просторі була гідною, зрозумілою та відкритою для всіх.

У посібнику зібрано:

  • як коректно називати різні соціальні, вікові, фізичні та ментальні групи;
  • які слова можуть мати дискримінаційний характер;
  • як писати і говорити з повагою в будь-якій сфері: в освіті, у публічному просторі, в культурі, медіа, у бізнесі, в політиці;
  • як трансформувати щоденне спілкування на інклюзивне — без зайвих бюрократичних складностей.

Мова — це основа взаєморозуміння в кожному дитячому садку, школі чи центрі позашкільної освіти. Вона формує відчуття безпеки, довіри й прийняття.

 Національний тиждень безбар’єрності проводиться в межах державної стратегії з формування безбар’єрного освітнього середовища, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською.