
Лідери «СТРІЛИ» на Всеукраїнській конференції про сталий розвиток громад
Представники Дитячого парламенту «СТРІЛА» Дарницького району днями взяли участь у Всеукраїнській конференції учнівської та студентської молоді на тему: «Публічне управління сталим розвитком територіальних громад».
Організаторами заходу виступили: Всеукраїнська асоціація громад, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», кафедра публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіПУ).
Участь у конференції, окрім керівного, науково-педагогічного складу НУБіПУ, взяли здобувачі усіх рівнів вищої освіти, учні 9-11 класів українських шкіл, гімназій, ліцеїв, випускники коледжів (понад 130 осіб, які представляли більш ніж двадцять закладів освіти з різних регіонів України).
Конференція розглянула актуальні питання сталого розвитку територіальних громад, євроінтеграційних процесів, проблем децентралізації та регіонального розвитку, цифрової трансформації територіальних громад, екології. Особливий наголос у виступах робився на молодіжних ініціативах, громадській активності студентської та учнівської молоді у сталому розвитку громад.
Відповідно до Указу Президента України від 30 вересня 2019 року № 722/2019 Про цілі сталого розвитку України на період до 2030 року вони стали орієнтирами для розроблення проектів прогнозних і програмних документів та проектів нормативно-правових актів.
Після завершення бойових дій та перемоги над збройною агресією рф, територіальні громади матимуть потребу не лише у відновленні попередньої інфраструктури, у модернізації та адаптації до викликів повоєнної реальності, але й у формуванні сталого розвитку Української держави з врахуванням наслідків цих викликів та кризових явищ в цілому.
Заявлені спікери від студентської та учнівської спільноти виступили з не менш цікавою та актуальною проблематикою: Взаємодія влади та громадянського суспільства під час криз, Реалізація волонтерських учнівських проєктів як вияв громадської активності у сталому розвитку, Гендерно-зумовлене насильство, Кращі європейські практики сталого розвитку громад тощо.
Більшість наших лідерів вперше стала учасником такого серйозного за тематикою заходу із зацікавленістю прослуховувала виступи різних спікерів, вивчала досвід організації та проведення конференції у двох форматах – очного та дистанційного. Дехто зацікавився і профільними питаннями вступу та навчанням у НУБіПУ.
Сподіваємось на сприяння адміністрації вишу в організації більш докладного знайомства з умовами, напрямами та особливостями навчання в університеті та його структурних навчальних підрозділах, у рамках освітньої та професійної орієнтації школярів.
Участь у зазначеній Всеукраїнській конференції стало для лідерів учнівського самоврядування Дарницького району чудовою можливістю ознайомитися з дослідженнями, ідеями науковців, педагогів вишу, а також своїх однолітків – школярів та студентів українських закладів освіти щодо перспектив впровадження управлінських рішень на місцевому рівні.